مهاجرت ابری در سال 2021 ، پرواز بر روی ابرها

مهاجرت ابری در سال 2021

مهاجرت ابری در سال 2021 افزایش می یابد. پیش از شیوع ویروس کرونا با مشارک مدیران IT یک نظرسنجی انجام شد. این نظرسنجی نشان می‌دهد ۲۵ درصد از شرکت‌ها در سال 2021 تمام نیازهای خود را توسط رایانش ابری برطرف می‌کنند.

مهاجرت ابری در سال ۲۰۲۱
مهاجرت ابری در سال ۲۰۲۱

در ژانویه و فوریه سال 2020 میلادی «O’Reilly Media» از ۱۲۸۳ مدیر فناوری شرکت‌ها نظرسنجی کرد. نظرسنجی صورت گرفته نشان می‌دهد که تنها شرکت‌های کوچک فناوری خواستار انتقال تمام برنامه‌های خود به فضای ابری نیستند. ۱۷ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی شرکت‌هایی با بیش از ۱۰ هزار کارمند مشغول به فعالیت هستند. این شرکتهای بزرگ هم از انتقال برنامه‌های کاربردی خود به فضای ابری خبر داده‌اند.

پیش بینی سازمان ها

از هر ۱۰ سازمان، ۹ سازمان پیش‌بینی کرده‌اند که میزان استفاده از خدمات ابری توسط آن‌ها با افزایش روبه‌رو می‌شود. چنین موضوعی در نظرسنجی نیز قابل مشاهده است. در حالی که ۲۵ درصد مدیران خبر از انتقال تمام برنامه‌های خود به فضای ابری داده‌اند، بیش از ۶۷ درصد خواهان انجام این کار برای بیش از ۵۰ درصد نیازهای خود هستند.

۵۴ درصد شرکت‌های حاضر در این نظرسنجی از چندین شرکت خدمات ابری استفاده می‌کنند. ۶۷ درصد کمپانی‌ها، سرویس‌های وب آمازون را انتخاب کرده‌اند. در مقام‌های بعدی مایکروسافت «Azure» با ۴۸ درصد و پلتفرم ابری گوگل (GCP) با ۳۲ درصد قرار گرفته‌اند.

استفاده از خدمات ابری نیاز به مهارت‌های خاصی دارد. در این نظرسنجی، بیش از ۵۲ درصد مدیران به استفاده از میکروسرویس‌ها اشاره کرده‌اند. از هر ۱۰ مدیر، ۷ نفر آن‌ها اعلام کرده‌اند که برای مدت زمان سه سال از میکروسرویس‌ها استفاده کرده‌اند.

نویسندگان نظرسنجی جدید، «راجر ماگولاس» و «استیو سوییر» هشدار داده‌اند که میکروسرویس‌ها همچنان برای استفاده سازمانی مناسب نیستند:

«تنها به این دلیل که یک تیم توسعه در حال استفاده از ابزارها، مفاهیم و روش‌های معماری میکروسرویس است، به معنای آن نیست که میکروسرویس‌ها مورد قبول واقع شده‌اند. ممکن است الگوهای میکروسرویس، متمایز از توسعه نرم افزار معمولی برای استفاده در موارد خاص مناسب باشد.»

مهندسی قابلیت اطمینان سایت (SRE) احتمالا به هموار ساختن این مسیر کمک خواهد کرد. نزدیک به ۳۵ درصد سازمان‌های حاضر در این نظرسنجی از اجرای SRE خبر داده‌اند. ۴۷ درصد آن‌ها نیز انتظار دارند در آینده از SRE استفاده کنند.
منبع: Zednet

یک دیدگاه در “مهاجرت ابری در سال 2021 ، پرواز بر روی ابرها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.